23 Ocak 2013 Çarşamba

Esra Elönü Kimdir Vikipedi

Esra Elönü Kimdir Vikipedi


  Daha önce esra elönü kimdir vikipedi başlıklı yazımızda sizlere Esra Elönü nün hayatı ile ilgli detaylı bilgi vermiştik.

 Bu yazımızda ise Esra Elönü kimdir vikipedi başlığı altında ''Esra Elönü nereli, Esra Elönü biyografi,
esra elonu vikipedi'' gibi aramalara cevap vermeye çalışacağız.

Esra Elönü Kimdir Vikipedi


  Sizlere burada
Esra Elönü nün hayatını 50 kere anlatmak yerine sizi onun son yazısı ile buluşturmanın daha doğru olacağını düşünüyorum.

Az önce de belirttiğim gibi eğer Esra Elönü biyografisini merak ediyorsanız Esra Elönü kimdir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Esra Elönü Son yazısı:

Ayrıl!
Dünya'nın anahtarını yaşıyorken Allah'a teslim etmeyi öğren. Seni Allah'a ısmarlayan annenin gözyaşını avuçla ki o ellere rahmet ne de güzel iner. Suçlusun kabul et.  Öfkenin delik deşik ettiği kalbinin boynunu büktün.
Suçlusun kabul et. Günahın oyduğu ince işçilikti bedenin.İnce ince döşedin. Ruhun felçti yüreğin yatalaktı dünya otelinin içinde.
Sus ve hazırlan. Bedenini şeytana gömen o sevdiğin koltuğunla vedalaş, gururun üniforması makamından azat ol, seni Dünya'lığa büyütmüş o üvey rütbenden sıyrıl!
Sevin ki o başa şefkatin rütbesini kazandıracak peygamberin toprağına gidiyorsun. Sevin ki kasalara, tezgahlara, ve Dünyalık kapılara dayanmış o ellerin elinden merhametiyle tutacak resulun kabrinde arınmaya gidiyorsun.
Babanla sıkı vedalaş öyle bir vedalaş ki döndüğünde affedilmiş alnının ortasından ağlayarak öpsün. Annene iki kez sarıl öyle bir sarıl ki döndüğünde seni doğduğun gibi bulsun ve döndüğünde ona deki “ Anne ben kirlenmiş ruhumu veda tepelerinde bıraktım,  Anne bana ördüğün duaları Mescidi Nebevi'nin kapısına bırakan Üveysinim. Günahların yalnızı Ebuzerinim, senin duana sadık Ebubekirinim..
Ayrıl!
Bir asa gerekti sana. Yüzdüğün o gaddarlık ırmağından seni ayıracak bir asa gerekti. Ayrılmaya gidiyorsun. Resulallah ‘ın her sözü senin hırsının asasıdır! Onun yürüyüşü senin günaha giden adımlarının yalınayak asasıdır. Onun tokluğu senin Dünya'ya aç gözlerinin asasıdır. Ayrıl ve,
Yürü!
Alnın göğün asfaltında, ilk secde durağında insin ve yağmurun ağzında son lokma olsun niyazın.
Fani dostların seni günahı yarı dinmiş sahte fotoğraflarından bilir  lakin peygamber ümmetini kumların arasına bıraktığı emanet gözyaşından tanır.
Zemzem ki Mekke'nin sevinçten gözyaşıdır, zemzem ki İsmail'in ayağının altıyla okşanmış berraklığın başıdır, zemzem ki Hz. Hacer'in gözlerinden İsmail'in dudaklarına akıttığı yaşın akranıdır.
Yürü ki gözyaşın bereketlensin yürü ki her Dünya taşının altı şeytana oteldir onun uykusunu devir, onun sana fısıldayışını taşla her besmele başıyla, kaldır ayaklarını altından aksın faniliğin ırmağı, gel gör ki ashabın gözyaşı ruhunda üzüm tanesidir ya yıka kalp diye taşıdığın etten zifiri ya da yedir o bedenine tane tane merhametin sillesini.
Yürü! Hira mağarası senin öfke patlattığın ofislere benzemez, yürü Sevr senin kafa dinlediğin kumsal değil, o sayısız randevularına yetişmek için adımlarından nasıl ter akıttıysan Dünya'da nasıl acele ettiysen geceye dönmüş ruhunu arındırmak için bir kez de Allah için Safa ile Merve arasında günahlarından sökülmek için koştur ne olur?
Yürü!
Peygamberi saklayan vefalı örümceğin ağındasın! O örümceğin ayakları ashabın boynunda kıyamın imzasıdır! O örümceğin ayağındaki kumu iç et acizliğine hiçliğin şenlensin. Susmaya yürü! Soğuttuğun secdeni orada ateşlemeye yürü!Bu gece.. Çıkar ellerini günahın ceplerinden ellerini bir yetimin başında yıkamaya yürü! Peygamberin yüzüne bakan o toprağın yüzünden düşen bin parça rahmet gibi dağıt kendini merhametsizlerin bedenine! Bileğinden tut kaldır uykunu! Gözlerini Allah'a açmaya yürü! Yediğin içtiğin senin olsun ey ümmet bize günahını avuçlayan kabede, acizliğini tavaf kervanına kattığın lebbeykin dizlerinde ne gördün onu anlat!

Yazının tamamını okumak için BURAYA tıklayınız.
Son olarak bruadan bilgi alabilirsiniz.

http://modafly.net/biyografi/esra-elonu-kimdir-acaba.html


Bu yazı için yapılan aramalar: esra elönü kimdir vikipedi, esra elönü nün hayatı, esra elönü biyografi

0 yorum:

Yorum Gönder

Sosyal Medyada Paylaş

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More